Genel Bilgiler

Biyografi

Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 2001 yılında mezun oldum. Aynı yıl Ankara Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans programına başladım. 2005 yılında “Birleşmiş Milletler ve Meşru Müdafaa Hakkı” başlıklı tez çalışmasıyla yüksek lisans programından mezun oldum. Aynı üniversitede 2011 yılında “Devletin Uluslararası Terörizme Desteği Bağlamında Uluslararası Sorumluluğu” başlıklı doktora tezimi savunarak ilgili programdan mezun oldum.

2004 yılında Bülent Ecevit Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladım. 2006-2011 yılları arasında Ankara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalıştıktan sonra, 2011 – 2013 yılları arasında Bülent Ecevit Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde Yrd. Doç. olarak çalıştım. 2013 yılından beri de Karabük Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde çalışmaktayım. 2018 yılında da YÖK Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı’ndan Doçent payesini aldım.

Uluslararası Güvenlik, terörizm, insan hakları, Avrupa Birliği temel çalışma alanlarım olup, çeşitli indekslerde taranan çok sayıda makalem, bir kitabım ve editörlü kitaplarda kitap bölümlerim ile çok sayıda bildirim bulunmaktadır.

Kurum Bilgileri

Birim
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Bölüm
Uluslararası ilişkiler
Ana Bilim Dalı
Devletler Hukuku

İletişim

E-posta
umutkedikli@karabuk.edu.tr
Web Sayfası
h-endeksi: 6 (2015'ten günümüze, google scholar tabanlı)
Ofis
İİBF Binası 5. Kat 513 Nolu Oda